sâmbătă, 18 iulie 2009
miercuri, 15 iulie 2009
"Pentru oamenii ce-şi rezumă viaţa pământească la cuvântul " papa " ( scris cu literă mică ), iar problema spirituală cred că şi-o rezolvă prin intermediul aceluiaşi cuvânt " Papa " ( scris cu literă mare ), oferta Paradisului rămâne în aceeaşi ton " pa pa " ( exprimat însă cu o fluturare de mână). ,,
marți, 7 iulie 2009
UN GAND
"Buna dimineata!EU sunt DUMNEZEU!Astazi,Ma voi ingriji de toate problemele tale.Te rog,aminteste-ti ca nu am nevoie de ajutorul tau! Daca cel rau se intampla sa iti trimita o situatie in care sa nu te poti descurca,nu fi ispitit sa o rezolvi tu insuti.Schimba-i adresa si trimite-o la randul tau in cutia de scrisori a Domnului ISUS! Odata ce ai pus problema in cutia LUI,nu te mai gandi la ea si nu fi ispitit sa o iei inapoi.Gandindu-te sau impovarandu-te cu ea,nu-ti va aduce nici o rezolvare! Daca este o situatie pe care esti capabil sa o rezolvi,te rog consulta-Ma in rugaciune ca sa fi sigur ca ai gasit rezolvarea potrivita! Pentru ca EU nu dorm si nici nu atipesc,nu este nevoie ca tu sa nu dormi noaptea.Odihneste-te,copilul Meu!Daca ai nevoie sa Ma contactezi,EU Ma aflu doar la o distanta de rugaciune.Dandu-Mi Mie problema ta,toate lucrurile vor fi bune si vei putea merge mai departe!"
-->
Statistici
"Buna dimineata!EU sunt DUMNEZEU!Astazi,Ma voi ingriji de toate problemele tale.Te rog,aminteste-ti ca nu am nevoie de ajutorul tau! Daca cel rau se intampla sa iti trimita o situatie in care sa nu te poti descurca,nu fi ispitit sa o rezolvi tu insuti.Schimba-i adresa si trimite-o la randul tau in cutia de scrisori a Domnului ISUS! Odata ce ai pus problema in cutia LUI,nu te mai gandi la ea si nu fi ispitit sa o iei inapoi.Gandindu-te sau impovarandu-te cu ea,nu-ti va aduce nici o rezolvare! Daca este o situatie pe care esti capabil sa o rezolvi,te rog consulta-Ma in rugaciune ca sa fi sigur ca ai gasit rezolvarea potrivita! Pentru ca EU nu dorm si nici nu atipesc,nu este nevoie ca tu sa nu dormi noaptea.Odihneste-te,copilul Meu!Daca ai nevoie sa Ma contactezi,EU Ma aflu doar la o distanta de rugaciune.Dandu-Mi Mie problema ta,toate lucrurile vor fi bune si vei putea merge mai departe!"
-->
Statistici
marți, 30 iunie 2009
...,,Te vad in lacrima de durere ce cade din ochii mei.Te vad in zilele mai putin senine.Te vad in clipele in care plang si-n faptele ce dor.Te vad in momentele de cumpana si atunci cand rana, deschisa, doare.Atunci cand singuratatea imi este tovaras de drum, te vad.Te vad ca o umbra pe mana mea dreapta, ca un Pastor ce lupta pentru mielul pierdut, in mijlocul lupilor. Stiu ca nu voi duce lipsa de nimic.Te vad cand ma duci la ape de odihna si imi inviorezi sufletul, dar parca te vad mai clar in mijlocul necazului meu atunci cand faci minuni.Te vad chiar daca in unele clipe, Cerul imi pare de plumb.Te vad chiar si atunci cand picioarele nu-mi pot alerga la Casa Ta.Atunci cand nu pare a exista ceva bun in tot raul, te vad in Promisiunea rostita: " Toate lucrurile lucreza spre binele celor ce-L iubesc pe DUmnezeu! " ... iar eu te vad Dumnezeule,in negrul noptii, fiindca te iubesc!Te vad cand primesc un raspuns pe care de fapt nu-l doream.. sau cand nu primesc deloc.Te vad fiindca am ales sa fi DUmnezeul meu iar eu slujitorul Tau! ( si nu invers )Te vad cand nelinistea ma inconjoara, fiindca sunt deplin incredintat ca Tu imi indrepti pasii pe carari drepte, din pricina Numelui Tau!Te vad in durere, fiindca mi-Ai aratat ca esti mult mai Frumos cand ma uit la Tine printre lacrimi... si-Ti pot vedea adevarata Frumusete, mai limpede, cand strabat valea umbrei mortii. ( Tu o transformi intr-o valea a bucuriei )Te vad fiindca m-Ai invatat ca Harul Tau imi este de ajuns iar puterea Ta e desavarsita in slabiciunea mea!Te vad cand imi stergi lacrimile robiei... care dor.Te vad, Shilo, fiindca Tu ai rasarit in existenta mea pustie!...... fiindca Tu faci din durerile-mi... flori!!! ...,,
luni, 22 iunie 2009
miercuri, 17 iunie 2009
Sapte sfaturi, sapte lucruri si alte sapte
,,Sapte sfaturi vrednice de luat in seama!
!Sa nu faci nici o fapta pe care ai dori sa n-o vada Dumnezeu.
Sa nu vorbesti nici un cuvant pe care ai vrea sa nu-l auda Dumnezeu.
Sa nu scrii nimic ce ai dori ca Dumnezeu sa nu citasca.
Sa nu te duci nicaieri unde te-ai teme sa te intalnesti cu Dumnezeu.
Cand esti intre oameni,vegheaza asupra cuvintelor tale.
Cand esti in familie,vegheaza saupra faptelor tale.
Cand esti singur,vegheaza asupra gandurilor tale
Sapte lucruri pe care nu le vei regreta niciodata!
Sa arati bunatate unei persoane in varsta.
Sa distrugi o scrisoare scrisa la nervi.
Sa-ti ceri scuze,salvand o prietenie.
Sa opresti o cearta pe cale sa distrugareputatia cuiva.
Sa-l ajuti pe adolescent sa se gaseasca pe el insusi.
Sa-ti faci timp sa faci ceva frumos pentru mama ta.
Sa accepti parerea lui Dumnezeu despre orice lucru.
Alte sapte...Cand...
...iti este sete,iti dai mai bine seama cat de importanta e apa
....arde soarele,iti dai mai bine seama cat de importanta e umbra
....e frig,iti dai mai bine seama cat de important e focul
....e intuneric,iti dai mai bine seama cat de importanta e lumina
....esti cazut,iti dai mai bine seama cat de impottanta e puterea Duhului Sfant
....te apasa pacatul,iti dai mai bine seama cat de importanta este iertarea lui Cristos
....nici un alt ajutor nu-ti foloseste,iti dai mai bine seama cat de importanta este dragostea lui
Dumnezeu. ,,
,,Sapte sfaturi vrednice de luat in seama!
!Sa nu faci nici o fapta pe care ai dori sa n-o vada Dumnezeu.
Sa nu vorbesti nici un cuvant pe care ai vrea sa nu-l auda Dumnezeu.
Sa nu scrii nimic ce ai dori ca Dumnezeu sa nu citasca.
Sa nu te duci nicaieri unde te-ai teme sa te intalnesti cu Dumnezeu.
Cand esti intre oameni,vegheaza asupra cuvintelor tale.
Cand esti in familie,vegheaza saupra faptelor tale.
Cand esti singur,vegheaza asupra gandurilor tale
Sapte lucruri pe care nu le vei regreta niciodata!
Sa arati bunatate unei persoane in varsta.
Sa distrugi o scrisoare scrisa la nervi.
Sa-ti ceri scuze,salvand o prietenie.
Sa opresti o cearta pe cale sa distrugareputatia cuiva.
Sa-l ajuti pe adolescent sa se gaseasca pe el insusi.
Sa-ti faci timp sa faci ceva frumos pentru mama ta.
Sa accepti parerea lui Dumnezeu despre orice lucru.
Alte sapte...Cand...
...iti este sete,iti dai mai bine seama cat de importanta e apa
....arde soarele,iti dai mai bine seama cat de importanta e umbra
....e frig,iti dai mai bine seama cat de important e focul
....e intuneric,iti dai mai bine seama cat de importanta e lumina
....esti cazut,iti dai mai bine seama cat de impottanta e puterea Duhului Sfant
....te apasa pacatul,iti dai mai bine seama cat de importanta este iertarea lui Cristos
....nici un alt ajutor nu-ti foloseste,iti dai mai bine seama cat de importanta este dragostea lui
Dumnezeu. ,,
luni, 15 iunie 2009
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

